Antwort Co je bratránek? Weitere Antworten – Co je dcera od bratrance

Co je bratránek?
neteř (dcera mé sestry nebo bratra) synovec (syn mé sestry nebo bratra) vnuk (synův nebo dceřin syn) vnučka (synova nebo dceřina dcera)Sestřenice je označení pro potomka (ženského pohlaví) matčiny nebo otcovy sestry či bratra. Mužskou variantou je bratranec. V některých jazycích se pro sestřenici i bratrance používá stejný výraz, např. angl.Dobrý den, prasynovcem označujeme sestřina nebo bratrova vnuka, ženskou obdobou prasynovce je praneteř. Slovem prastrýc, prateta označujeme obvykle bratra babičky nebo dědečka nebo sestru babičky nebo dědečka.

Co znamená bratranec z druhého kolena : pro vzdálenější bratrance stejné generace je možno užít opisná označení, např. druhý bratranec, bratranec druhého stupně, bratranec z druhého kolene – tj. prastrýcův vnuk.

Co jsou děti Bratrancu

Syn mého bratrance je +braířín, dcera mého bratrance +bratřín nebo bratříň; dítě mého bratrance obecně (souhrnné) +bratříně Ibratříňel (-ete, s.). mužského rodu, sestřenice pro potomka ženského rodu (bez ohledu na pohlaví rodičů). V tomto případě máme na mysli dnešní význam slova sestřenice; ne ve smyslu „vztahů I.

Kdo je Bratříně : Bratr je běžné označení sourozence mužského pohlaví. Pro sourozence ženského pohlaví se používá výraz sestra.

Švagrová se používá k označení následujících osob ve vztazích mezi partnerem v manželství a sourozenci: sestra manžela nebo manželky, manželka bratra, sestry.

teta – otcova sestra, matčina sestra, tetec – muž otcovy sestry, dnes strýc, tetěnec – syn otcovy nebo matčiny sestry, též tetčic, tetěnec, sestrovec, dnes bratranec, tetěnice – dcera otcovy nebo matčiny sestry, též tetěna, dnes sestřenice.

Co to je švagr

manžel sestry druhého z manželů.Syn mé sestřenice je tu +sestřin, dcera mé sestřenice: +sestříně nebo +sestříň; ja kékoliv dítě mé sestřenice je potom obecně (souhrnně) nazýváno +sestříně (-ete, s.). Syn mého bratrance je +braířín, dcera mého bratrance +bratřín nebo bratříň; dítě mého bratrance obecně (souhrnné) +bratříně Ibratříňel (-ete, s.).Tímto slovem označujeme obvykle vztah mezi manželem a manželčinými prarodiči. Obvyklou hovorovou formou slova zeť je zeťák. Ženským ekvivalentem zetě je snacha.

Nám běžně stačí pojmenování švagr, švagrová pro všechny sourozence partnera. V hindštině se třeba rozlišuje i stáří sešvakřených sourozenců např. žena mladšího bratra je bahu (बहू), staršího bhábhí (भाभी). Podobně je tomu i v arabštině u pojmenování bratranců a sestřenic, podle toho z jaké strany pocházejí.

Co je to tchán : Tchán vyjadřuje švagrovský vztah mezi otcem a manželem nebo manželkou jeho dítěte. Synova manželka se stává snachou a dceřin manžel pak zetěm.

Co je strýc : Výraz strýc (strýček nebo strejda, nářečně také ujec) ve svém základním významu označuje příbuzného mužského pohlaví, totiž bratra jednoho z rodičů nebo manžela sourozence jednoho z rodičů. Ženský ekvivalent se nazývá teta. Obrácený vztah je synovec (je-li to muž) a neteř (je-li to žena).

Co to je prateta

Slovem prateta označujeme sestru babičky nebo dědečka, případně další starší, zejména dávnější příbuzné ženy.

Slovo synovec označuje příbuzného mužského pohlaví, sestřina nebo bratrova syna. Pro tyto též slýcháno: sestřenec, bratovec. Obrácený vztah je strýc (je-li to muž) a teta (je-li to žena). Ženskou obdobou synovce je neteř.Snacha vyjadřuje vztah mezi manželovými rodiči a manželkou jejich syna. Snachou je tedy každá žena, která je manželkou a zároveň její muž má rodiče. Jedná se o rodinný vztah švagrovský.

Co to je tchyně : Tchyně (staročesky svegruše) vyjadřuje švagrovský vztah mezi matkou a manželem nebo manželkou jejího dítěte. Synova manželka se stává snachou a dceřin manžel zetěm.